loader image

Kontakt

Kontakt

Dział handlowy, 722 222 116, handlowy@dom20.pl
Dział księgowy, 782 939 532, ksiegowosc@dom20.pl
Dział dotacji, 601 222 704, biuro@dom20.pl

Adres siedziby:
Dom 2.0,
ul. Turmoncka 22/110,
03-254 Warszawa

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Ceny instalacji fotowoltaicznych zależą od bardzo wielu zmiennych, takich jak między innymi: kierunek dachu, kąt nachylenia, stopień zacienienia, rodzaj pokrycia dachowego, rozmiar instalacji, rodzaj instalacji elektrycznej w budynku, dobrane panele, zastosowanie optymalizatorów mocy, przeszkody na dachu i wiele innych.

Mniejsze instalacje są stosunkowo droższe niż instalacje duże o mocy 10 kWp i większe. Dodatkowo przy instalacjach powyżej 6,5 kWp koniecznym jest zastosowanie wyłączników przeciwpożarowych i uzyskanie opinii rzeczoznawcy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wszystkie nasze instalacje są wykonywane skrupulatnie i zgodnie z prawem.

Najtańsze instalacje fotowoltaiczne wykonuje się od 3900 zł/kWp do nawet 6000 zł/kWp.

Nie w sposób jest prawidłowo wycenić instalację fotowoltaiczną bez wcześniejszej wizji lokalnej, uzgodnienia potrzeb klienta i sprawdzenia konstrukcji dachu nieruchomości, na której instalacja ma być wykonana.

Jakie można pozyskać dofinansowania?

Zajmujemy się pozyskaniem wszystkich możliwych dotacji na instalowane przez nas systemy, począwszy od programu mój prąd i czyste potwietrze, bo programy regionalne właściwe dla poszczególnych gmin (jak chociażby w przypadku Warszawy).

Ponadto przekazujemy komplet instrukcji jak można odliczyć swoją inwestycję od podatku, dzięki czemu całość instalacji fotowoltaicznej, rekuperacji lub pompy ciepła może być sfinansowana z zewnętrznych źródeł i otrzymasz ją za darmo!

Ile trwa przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci?

Instalację można zgłosić w celu wymiany licznika na dwukierunkowy dopiero w momencie zakończenia instalacji, gdy wystawiona zostanie faktura końcowa. Bardzo ważnym przy zgłoszeniu jest podanie uprawnień elektryka, który montował instalację – dlatego właśnie wykonujemy instalacje kompleksowo i montujemy tylko dostarczone przez naszych partnerów moduły oraz falowniki.

W terminie 30 dni od złożenia kompletnej dokumentacji dystrybutor energii elektrycznej musi wymienić licznik na dwukierunkowy i jeszcze nam się nie zdarzyło abyśmy złożyli wybrakowane dokumenty lub by procedura z naszego powodu się przedłużyła.

Jakim podatkiem objęte są instalacje?

Wszystkie nasze realizacje wykonywane są na podstawie podpisanych umów określających nasze zobowiązania i odpowiedzialność, a płatności dokonywane są na podstawie faktur.

Instalacje standardowo objęte są podatkiem 8% VAT. W przypadku większej kubatury budynku podatek obliczany jest proporcjonalnie. Oznacza to, że część realizacji na rozległym budynku może być objęta podatkiem 23%.

Czy realizujecie usługi serwisowe?

Serwisujemy wyłącznie instalacje przez nas wykonane, za które bierzemy pełną odpowiedzialność, jesteśmy pewni jakości ich wykonania i pochodzenia sprzętu wykorzystanego w instalacjach.

Dokonujemy kompleksowych przeglądów instalacji odnawialnych źródeł energii, systemów monitoringu oraz smart home u naszych klientów zgodnie z wymaganiami producentów aby zapewnić bezproblemową pracę urządzeń, ich długowieczność oraz oczywiście by utrzymać warunki gwarancyjne na sprzęt.

Zostaw kontakt!
Nasz handlowiec skontaktuje się i przedstawi ofertę.