loader image

Rekuperacja (dla firm)

Rekuperacja

Nowe wymogi budownictwa

Już w perspektywie najbliższych lat, tak jak zmianie uległy wymogi względem warunków technicznych domów, zmiany w zakresie wymogów energetycznych dotkną budynki zamieszkania zbiorowego, firmy i biurowce. Celem jest by odzyskiwały one możliwie maksymalną ilość ciepła z wymiany powietrza, ale także były zdrowe dla użytkowników i mieszkańców.

Nieodzownym elementem nowoczesnego budynku staje się wobec powyższego system rekuperacji, który zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię pierwotną, ale przede wszystkim wspomaga zdrowie i samopoczucie jego użytkowników. Dowiedzionym naukowo bowiem jest, że zdrowe, czyste powietrze i wentylowanie pomieszczeń wpływa pozytywnie na zdolności poznawcze odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie każdego człowieka. Rekuperacja wspomaga w ten sposób pamięć, rozumowanie logiczne, uwagę czy procesy sensoryczne, tak ważne chociażby w pracy, ale również podczas nauki.

Nie tylko temperatura

System rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, może również chłodzić temperaturę wewnątrz nawiewanych pomieszczeń. W ten sposób kontrolujemy temperaturę wewnątrz pomieszczeń bez użycia klimatyzacji, która jedynie chłodzi wciąż to samo zużyte powietrze. Ale to nie wszystko! Nowoczesne systemy rekuperacji, które posiadamy w swojej ofercie jako jedni z nielicznych w Polsce, mogą odzyskiwać także zdrową dla człowieka wilgotność powietrza. Dzięki temu powietrze czyste, nawiewane do pomieszczeń, ma taką samą wilgotność jak powietrze wywiewane z pomieszczeń tzw. brudnych. Zapomnij o nawilżaczach powietrza, wystarczy porządna rekuperacja!

Zobacz artykuły

Zostaw kontakt!
Nasz handlowiec skontaktuje się i przedstawi ofertę.